kategoria: Kraj
25 maj 2024

PŚ w kajakarstwie - pięć polskich osad na podium w porannych finałach

Pięć polskich osad stanęło w sobotę przed południem na podium w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie rozgrywanych w Poznaniu. Jedyne zwycięstwo podczas porannej sesji finałowej odnieśli Martyna Klatt i Jakub Stepun w mikście na 500 m.

Kajakowy duet AZS AWF Poznań po zaciętym finiszu wyprzedzili o 0,47 sek. Słoweńców, a trzeci byli Ukraińcy.

Na trzeciej pozycji finiszowała kobieca czwórka na 500 m w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto. Podopieczne Tomasza Kryka po emocjonującym finale przegrały o 0,25 sekundy z Chinkami, drugą lokatę zajęły Nowozelandki. Druga polska załoga (Klatt, Sandra Ostrowska, Julia Olszewska, Helena Wiśniewska) była piąta.

Dwie męskie osady stanęły na podium w olimpijskiej konkurencji dwójek kanadyjkowych na 500 m. Wiktor Głazunow i Arsen Śliwiński musieli uznać wyższość Chińczyków, a tuż za nimi linię mety minęli Aleksander Kitewski i Oleksii Koliadych.

Na najniższym stopniu podium stanęła kanadyjkarka Paulina Grzelkiewicz w jedynce na nieolimpijskim dystansie 1000 m.

W sobotę po południu odbędzie się kolejna sesja finałowa, a zawody zakończą się w niedzielę. (PAP)