reklama
kategoria: Kraj
1 sierpień 2025

Ulicami stolicy przeszedł Marsz Powstania Warszawskiego

zdjęcie: Ulicami stolicy przeszedł Marsz Powstania Warszawskiego / fot. PAP
fot. PAP
Po godzinie 17.00 z ronda Dmowskiego ruszył Marsz Powstania Warszawskiego, który Alejami Jerozolimskimi i Traktem Królewskim dotarł na plac Krasińskich.
REKLAMA

Tegoroczny marsz zorganizowany przez środowiska narodowe odbył się pod hasłem „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz”. Jego uczestnicy nieśli biało-czerwone flagi i opaski na rękach. Na czele był baner z hasłem marszu. Manifestujący skandowali hasła: „Tu jest Polska, nie Bruksela, tu się Tuska nie popiera” oraz „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”.

Wcześniej odśpiewano hymn Polski i piosenkę „Sen o Warszawie”. Głos zabrał też prezes Stowarzyszenia Rot Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz.

– My dzisiaj, tak jak powstańcy warszawscy, powinniśmy walczyć o polskość, o suwerenne państwo i nie łudźmy się, że Niemcy się zmienili. W ostatnim czasie spędziłem mnóstwo czasu na granicy zachodniej. Widzę, jaka jest projekcja niemieckiej siły na terytoriach województw zachodnich – powiedział.

Podkreślił, że dzisiaj trzeba przystąpić do „kulturowej, cywilizacyjnej i historycznej wojny”.

– Bo ten wróg już jest u naszych bram. Nigdy nie będzie naszej zgody, by Niemiec dyktował nam warunki, w jakich ma państwo polskie się rozwijać. Dzisiaj wstajemy do wielkiego boju – zaznaczył.

Potem wraz z innymi skandował hasło marszu – „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz”.

Po godzinie 18.00 marsz dotarł na plac Krasińskich, gdzie odbył się koncert. (PAP)

mas/ kblu/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Grabów nad Prosną
17.7°C
wschód słońca: 05:13
zachód słońca: 20:34
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grabowie