26 luty 2021

Kraska: w piątek mamy 11 539 potwierdzonych przypadków koronawirusem, zmarło kolejnych 259 osób

fot. PAP
W piątek mamy 11 539 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusem, zmarło kolejnych 259 osób - poinformował tego dnia w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
REKLAMA

Kraska zauważył, że w minionym tygodniu w piątek tych przypadków było mniej o 2762. To - mówił - "na pewno jest dowodem na to, że jesteśmy już w trzeciej fali i na fali wznoszącej się, bo tych przypadków na pewno będzie przybywało".

"Niepokoi mnie też, że przekroczyliśmy 14 tys. zajętych łóżek covidowych, więc widzimy, że coraz więcej osób trafia do szpitali" - zauważył wiceminiser. Dodał, że w Polsce tych łóżek jest 26 tys., więc, jak wskazywał, wciąż jest zachowany bufor 50 proc. wolnych.

Kraska poinformował, że w piątek liczba osób podłączonych do respiratora wyniosła 1467. "W ciągu ostatniej doby ta liczba zwiększyła się o 92 osoby. To już nie jest żółte, ale czerwone światełko dla nas wszystkich" - podkreślił.

W poprzedni piątek resort informował o 8777 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz o śmierci 241 osób. (PAP)

autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grabowie